Po novém bytu touží více jak půlka Pražanů

Po novém bytu touží více jak půlka Pražanů

Koncem září tohoto roku proběhl výzkum agentury Stem Mark mezi obyvateli Prahy ve věku od 18 do 59 let. V něm se sociologové zaměřili na spokojenost se současným bydlením. Ukázalo se, že přibližně 60 procent dotázaných by nejraději svou adresu změnilo.

Z paneláku do novostavby

Nejvíce nespokojených Pražanů bydlí ve starší panelákové zástavbě. Většina z nich by se ráda přestěhovala do úplně nového bytu, brání jim v tom ovšem nedostatek financí. Kromě stáří bytů lidem na sídlištích vadí i málo zeleně a zanedbané okolí. Mezi paneláky také často bují kriminalita, v některých čtvrtích je bezpečnější za tmy nevycházet.

Lokalita je důležitější než velikost bytu

Až 80 procent respondentů uvedlo, že nejdůležitější je pro ně lokalita bydlení. Velikost bytu zohledňuje 60 procent dotázaných a kvalitu stavby asi polovina. Raději tedy investují do menšího bytu v Praze na dobré adrese než do prostorného bydlení na nevhodném místě.

V Praze je hned několik lokalit, které čeká výstavba nových bytových domů a celková revitalizace. Společnost Sekyra Group například plánuje rezidenční projekty Rohan City, Smíchov City a Žižkov City. Nové byty tedy přibudou na Praze 3, 8 a 5. Pokud nechcete bydlet v centru velkoměsta, na prodej jsou stále ještě nové byty ve viladomech v Dolních Počernicích.

Zdroj: http://bydleni.idnes.cz/prodej-bytu-praha-0z7-/stavba.aspx?c=A131113_165802_stavba_web

<< Zobrazit všechny aktuality