Trendy v nákupu pražských bytů: stále víc bodují investice

Trendy v nákupu pražských bytů: stále víc bodují investice

Trh s byty v Praze stále víc podléhá trendu posledních let – nákupu bytů k dalšímu pronájmu. V současnosti lidé v Praze kupují k investici víc než čtvrtinu nových bytů. V minulém desetiletí to bylo zhruba dvakrát méně.

Jen 73 % lidí si nové byty v Praze kupuje proto, aby v nich opravdu hned žili. Zbytek vnímá nový byt jako možnost přilepšit si jeho pronájmem a jako zajištění na stáří. Vyplývá to z výzkumu analytické společnosti CEEC Research.

Bydlení v Praze: zájem je větší než loni

Majitelé nových bytů tak využívají stále rostoucího zájmu o bydlení v Praze. Zatím vše nasvědčuje tomu, že zatímco loni se v Praze prodalo kolem 5 000 nových bytů, letos developeři tuto hranici hravě překonají.

Investiční byty v Praze

Při rozhodování o nákupu nového bytu v Praze hrají hlavní roli cena a lokalita. Byt musí být za odpovídající cenu a v klidném místě, ve kterém noví obyvatelé bytů zároveň najdou veškerou potřebnou občanskou vybavenost. Zároveň by neměl být problém dostat se do centra Prahy.

Klidný život se vším, co potřebujete

Přesně takové bydlení najdou lidé například v Praze – Dolních Počernicích. Dolní Počernice totiž nabízejí nejen klidné bydlení na kraji Prahy, ale také vše, co je potřeba k pohodlnému životu. Najdete v nich školu, školku, restaurace, obchody, poštu, ale třeba také jezdecký klub.

Z Dolních Počernic se navíc rychle dostanete do centra Prahy. A můžete si přitom vybrat, jestli se svezete autobusem, nebo dáte přednost cestě autem po Pražském okruhu.

Bytů na prodej zbývá už jen pár

O nové byty v Dolních Počernicích je proto obrovský zájem. Z rezidenčního projektu Dolní Počernice, který dostal dokonce ocenění Realitní projekt roku 2013, jsou na prodej už pouze 4 byty od 1+kk po 3+kk.

Hodí se pro singles, rodiny s dětmi i jako investice pro další pronájem. Oblíbená lokalita Dolních Počernic totiž zaručuje, že nájemníky dlouho hledat nebudete!

<< Zobrazit všechny aktuality